10 najlepszych aplikacji do kontrolowania swoich finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania swoich finansów

Istnieje wiele różnych aplikacji do kontrolowania swoich finansów. Możesz ich używać do organizowania swoich wydatków, ustalania budżetu i śledzenia swoich dochodów i wydatków. Ale które z nich są najlepsze dla Ciebie? Zebraliśmy 10 najlepszych aplikacji, które pomogą Ci zarządzać finansami. Są wśród nich Mint, You Need a Budget, Honeydue, Simplifi i Personal Capital.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z rankinginwestycji.pl

Mint

Mint pomaga zarządzać finansami, kategoryzując transakcje i informując o terminie płatności rachunków. Umożliwia również ustawienie powtarzających się przypomnień o ważnych datach, takich jak koniec miesiąca. Mint wysyła również powiadomienia, gdy na Twoim koncie bankowym zaczyna brakować środków, dzięki czemu możesz uniknąć opłat za przekroczenie konta. Możesz również uporządkować swoje transakcje, dodając lub usuwając tagi.

Kolejnym plusem Mint jest to, że ma wbudowaną funkcję budżetowania. Zasugeruje kwoty budżetowe na podstawie historii Twoich wydatków w przeszłości, a Ty możesz je dostosować w razie potrzeby. Możesz również ustawić swoje własne budżety, zarówno tygodniowe, jak i miesięczne. Możesz również zaznaczyć pole wyboru, aby rolować fundusze, jeśli masz zmienne wydatki.

Po pobraniu aplikacji, będziesz musiał połączyć swoje konta finansowe. Działa ona z praktycznie każdą instytucją finansową w Stanach Zjednoczonych, więc możesz śledzić swoje konta bankowe, karty kredytowe, pożyczki, inwestycje i rachunki. Aplikacja posiada nawet narzędzie do oceny zdolności kredytowej. Rozpoczęcie pracy z Mint jest darmowe i łatwe, ale należy pamiętać o założeniu konta w banku, aby móc z niego korzystać.

Potrzebujesz budżetu

Kiedy chcesz nauczyć się kontrolować swoje finanse, musisz opracować budżet. Pierwszym krokiem w tym procesie jest określenie swoich potrzeb i chęci. Powinieneś zapisać wszystko, co kupujesz i śledzić swoje wydatki. Ten proces będzie wymagał dyscypliny i ciężkiej pracy. Na przykład, jeśli chcesz oglądać Netflix, musisz najpierw zdecydować, czy jest to potrzeba czy chęć. Powinieneś również być szczery wobec siebie, gdy ustalasz swój budżet. W ten sposób przekonasz się, że będziesz wydawać mniej na swoje zachcianki, a więcej na potrzeby.

Kiedy już ustalisz swój budżet, możesz zacząć śledzić swoje wydatki i wprowadzać poprawki. Określ, ile wydajesz na stałe wydatki, takie jak miesięczne rachunki, a ile na wydatki elastyczne, takie jak te, które zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Pozwoli Ci to na stworzenie realistycznych planów dotyczących tego, ile możesz wydać każdego miesiąca i ile Ci zostało. Pomoże ci to ściśle kontrolować swoje finanse i pozostać w ramach budżetu.

Honeydue

Honeydue to aplikacja, której mogą używać pary, aby skonfigurować i zarządzać swoimi finansami razem. Pozwala użytkownikom połączyć ich indywidualne konta z jednym kontem i śledzić ich połączone oszczędności i transakcje. Pozwala również użytkownikom czatować ze sobą na temat konkretnych rachunków i transakcji. Jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS i Android. Jest bezpłatny w użyciu i pochodzi z ubezpieczeniem FDIC. Oferuje również wspólne konto bankowe i kartę debetową dla obu partnerów.

Parom szczególnie przyda się Honeydue. Dzięki tej aplikacji, która zawiera wspólny kalendarz i indywidualne wydatki, pary mogą współpracować nad swoimi finansami. Pary mogą również ustalać limity wydatków i ustawiać automatyczne przypomnienia, gdy rachunki są należne. Aplikacja pozwala również użytkownikom na dzielenie wydatków między siebie.

Honeydue współpracuje z 20 000 instytucji finansowych, co oznacza, że obsługuje wiele walut i krajów. Dzieli transakcje na 17 kategorii, a użytkownicy mogą dodać dodatkowe kategorie w razie potrzeby. Honeydue zapewnia również powiadomienia o wydatkach i rachunkach, a także daje użytkownikom historię stanu konta.

Simplifi

Simplifi to aplikacja, która pomaga śledzić wydatki i oszczędzać pieniądze. Automatycznie kategoryzuje transakcje i buduje dla Ciebie budżet. Aplikacja pozwala również ustawić miesięczne cele oszczędnościowe. Możesz nawet ustawić listę obserwacyjną, aby sprawdzić, czy spełniłeś określony cel. Simplifi tworzy również szczegółowe raporty finansowe, które pokazują Twoje dochody i wydatki.

Simplifi jest całkowicie konfigurowalny, więc możesz go dostosować do swoich potrzeb. Możesz tworzyć kategorie, aby skategoryzować swoje wydatki, a następnie Simplifi zrobi resztę. W ten sposób możesz zobaczyć, ile wydałeś na różne rzeczy i możesz porównać swoje wydatki z miesiąca na miesiąc.

Simplifi to świetna aplikacja dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami. Choć nie zapewnia ona wskazówek inwestycyjnych ani darmowego monitorowania wyniku kredytowego, pozwala na połączenie kont inwestycyjnych z aplikacją i sprawdzenie, jak sobie radzą.

Mvelopes

Aplikacja Mvelopes pozwala na tworzenie i śledzenie budżetu. Możesz dodawać swoje dochody i wydatki do różnych kopert i możesz zatrzymać wydatki, gdy osiągniesz zero. Możesz również połączyć swoje konta bankowe i źródła dochodu z aplikacją. Po założeniu konta możesz stworzyć swój budżet, ustalając różne kategorie i tworząc koperty dla każdej z nich.

Aplikacja umożliwia także comiesięczne oszczędzanie pieniędzy, które można przeznaczyć na spłatę zadłużenia lub oszczędzanie na inne cele. Mvelopes oferuje trzy plany: Basic, Premier i Plus. Subskrypcja Plus kosztuje 20 dolarów miesięcznie i odblokowuje bardziej zaawansowane funkcje. Możesz również płacić na zasadzie rocznej, aby zaoszczędzić pieniądze na miesięcznej opłacie.

Aplikacja Mvelopes działa poprzez połączenie różnych kont ze sobą i automatycznie aktualizuje budżet za Ciebie. Po połączeniu kont, aplikacja wygeneruje szczegółowy raport Twoich wydatków i dochodów. Łatwo jest kategoryzować wydatki i dokonywać automatycznych płatności. System posiada również centrum zadłużenia, które pokazuje, kiedy osiągniesz wolność od długów w oparciu o to, ile zapłacisz najpierw.

Unsplurge

Jedną z najlepszych aplikacji pomagających w zarządzaniu pieniędzmi jest Unsplurge. Ta darmowa aplikacja na iPhone’a pomaga ustalić cele oszczędnościowe i śledzić postępy. Możesz skonfigurować powiadomienia, aby pomóc Ci pozostać na torze z oszczędności. Aplikacja posiada również poręczny planer budżetowy, który pozwala stworzyć tygodniowy budżet.

Ta aplikacja ma świetny interfejs i jest bardzo łatwa w użyciu. Wyświetla również Twój licznik gotówki do wydania w czasie rzeczywistym, więc możesz zobaczyć, ile pieniędzy masz do dyspozycji. Aplikacja jest szczególnie pomocna, jeśli masz prostszy budżet niż większość ludzi. Może jednak nie być tak przydatna, jeśli dzielisz wydatki ze znaczącą osobą.

Podczas gdy te aplikacje mogą pomóc Ci w zarządzaniu finansami, ważne jest, aby usiąść i zaplanować swój budżet co miesiąc. Planowanie wydatków na dany miesiąc może zająć od 15 do 20 minut, a co tydzień powinieneś poświęcić co najmniej 10 minut na przejrzenie swojego budżetu. Jak w przypadku każdego oprogramowania do finansów osobistych, rozmowa nigdy nie zastąpi szczegółowego planu.

Pocketguard

PocketGuard pozwala Ci śledzić i kontrolować Twoje wydatki. Wykorzystuje dane o Twoich wydatkach, aby stworzyć praktyczne budżety oparte na Twoich nawykach wydawniczych. Pozwala nawet na ustalenie limitów wydatków i dodanie dodatkowych kategorii. Synchronizuje się również z Twoimi kontami, dzięki czemu masz najbardziej aktualne informacje.

PocketGuard pozwala na synchronizację wszystkich Twoich kont finansów osobistych, w tym kart kredytowych, kont oszczędnościowych, pożyczek. Oznacza to, że automatycznie zaktualizuje Twoje aktualne nawyki wydatkowe i poinformuje Cię o tym, czy nie przesadzasz z wydatkami. Pozwala również na ustalenie limitów wydatków w oparciu o rzeczywiste dochody i wydatki. PocketGuard posiada również funkcję organizatora rachunków, która automatycznie śledzi rachunki i subskrypcje, dzięki czemu już nigdy nie przegapisz żadnego rachunku lub subskrypcji.

PocketGuard można pobrać za darmo na większość urządzeń. Jest to aplikacja do budżetowania, która wykorzystuje inteligentne algorytmy, aby uczynić finanse osobiste prostymi i bezstresowymi. Zajmuje się żmudnymi zadaniami, takimi jak monitorowanie rachunków, śledzenie wydatków i budżetowanie, dzięki czemu możesz skupić się na ważnych operacjach związanych z zarządzaniem pieniędzmi.

Simplifi by Quicken

Simplifi to inteligentna i wszechstronna aplikacja finansowa, która kategoryzuje i raportuje Twoje wydatki. Pozwala również śledzić cele oszczędnościowe i płatności rachunków. Może również wygenerować plan wydatków dla Ciebie, co sprawia, że budżetowanie jest proste.

Simplifi pomaga również w ustalaniu nowych celów finansowych. Na przykład, można ustawić cel, aby zapisać 2.000 dolarów na awaryjny fundusz samochodowy. Simplifi przypomni Ci, abyś co miesiąc oszczędzał 166 dolarów, a po roku będziesz miał zaoszczędzone 2000 dolarów.

Proces konfiguracji Simplifi jest prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swoje imię i kod pocztowy, aby rozpocząć. Po tym, Simplifi wyszuka Twoje instytucje finansowe i zaimportuje ostatnie transakcje. Po tym, będzie aktualizować się tak długo, jak długo nie będziesz musiał podejmować żadnych dodatkowych kroków bezpieczeństwa.

Kolejną zaletą Simplifi jest to, że przypomni Ci o nadchodzących rachunkach. Aplikacja będzie również śledzić swoje nawyki wydatków, dając znać, czy jesteś nadmiernie lub zbyt mało wydatków. Ta aplikacja jest szczególnie pomocna, jeśli nie chcesz popełniać błędów ze swoimi pieniędzmi. Pomoże Ci również zaplanować i ująć w budżecie wydatki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *