Jak zrobić przelew na Ukrainę

Jak zrobić przelew na Ukrainę

Wysyłając pieniądze na Ukrainę, można skorzystać z różnych metod. Niektóre z nich oferują depozyty bankowe, niektóre oferują odbiór gotówki, a niektóre są natychmiastowe. Zanim wyślesz pieniądze, upewnij się, że sprawdzisz metody płatności dostępne u Twojego dostawcy. Banki mogą potrzebować kilku dni na przetworzenie Twojej płatności, ale niektórzy specjaliści mogą zapewnić natychmiastowe przelewy. Jeśli napotkasz problemy z płatnością, spróbuj skontaktować się z dobrze ocenianym dostawcą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale rodzinanakredyt.pl

MoneyGram – anulował opłatę za wysyłanie środków na konta bankowe odbiorcy na Ukrainie

Western Union niedawno anulował opłatę za wysyłanie środków na Ukrainę i do Kanady poprzez swój system przelewów online. Zmiana ta ma na celu uproszczenie procesu płatności dla Ukraińców za granicą. Opłata wcześniej dotyczyła tylko pieniędzy wysyłanych w obrębie Kanady. Teraz każdy odbiorca może zainicjować przelew z dowolnego miejsca na świecie, używając swojej karty debetowej za pośrednictwem platformy internetowej firmy.

Sieć firmy składa się z 345 000 punktów usługowych w 200 krajach. Może się również pochwalić 38 000 punktów usługowych w całej Wspólnocie Niepodległych Państw. Sieć ta zapewnia szybki i niezawodny transfer pieniędzy. Dodatkowo usługa pozwala na bezpłatne wysyłanie wiadomości tekstowych z odbiorcą, dzięki czemu może on szybko i łatwo otrzymać pieniądze.

Większość systemów międzynarodowych transferów pieniężnych działa na Ukrainie, ale jest zabroniona w Rosji. Jeśli chcesz wysłać pieniądze na Ukrainę, będziesz musiał podać informacje o nadawcy i odbiorcy. Będziesz musiał wpisać kwotę, kraj i walutę. Będziesz musiał również zapłacić prowizję, która jest pobierana w UAH po kursie NBU. Pieniądze będziesz mógł otrzymać na konto bankowe odbiorcy po 45 dniach kalendarzowych od wysłania.

MoneyGram, Ria Money Transfer i Western Union niedawno odwołały swoje opłaty za wysyłanie środków na Ukrainę. Ponadto, firmy te nawiązały współpracę z organizacją Save the Children, aby uruchomić globalną sieć darowizn. Organizacje te są odpowiedzialne za koordynację pomocy na Ukrainie.

MoneyGram jest największą firmą zajmującą się międzynarodowymi transferami pieniężnymi i ułatwiającą międzynarodowe przekazy pieniężne pomiędzy ponad 200 krajami. Jest to najszybszy sposób wysyłania pieniędzy na skalę międzynarodową. Jednak aplikacja firmy akceptuje tylko płatności Visa i Mastercard, a jej kursy wymiany nie są przejrzyste i często są wyższe niż średni kurs rynkowy.

Korzystanie z firmy przekazującej pieniądze

Jeśli wysyłasz pieniądze ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę, możesz użyć do tego firmy przekazującej pieniądze. Firmy te są regulowane, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Aby dokonać przelewu, musisz podać nazwisko odbiorcy, adres uliczny i numer konta bankowego. Firma rozpocznie wtedy transfer. Firma zajmująca się transferem pieniędzy będzie informować Cię na bieżąco o przebiegu procesu.

Wysyłając pieniądze na Ukrainę, powinieneś wybrać firmę transferową, która jest zarejestrowana w obu krajach. Jest to najbezpieczniejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twoich pieniędzy. Dostawcy międzynarodowych przekazów pieniężnych są zazwyczaj zarejestrowani w Financial Crimes Enforcement Network i mogą również posiadać licencję państwową.

Innym sposobem na wykonanie przelewu międzynarodowego na Ukrainę jest wysłanie pomocy humanitarnej. Kilka organizacji pozarządowych i charytatywnych działa, aby pomóc narodowi ukraińskiemu w walce o wolność. Codziennie wysyłane są do nich miliony dolarów. Wiele krajów, jak Polska i Litwa, nawiązało silne więzi biznesowe z Ukrainą i regularnie wysyłają pieniądze do tego kraju.

Wysyłanie pieniędzy za granicę jest powszechną praktyką dla ekspatów, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią firmę do tego zadania. Korzystanie z porównywarki, takiej jak RemitFinder, może pomóc w znalezieniu najlepszego dostawcy. Porówna ona kursy wymiany wielu firm zajmujących się transferem pieniędzy i znajdzie najlepszą dla Twoich potrzeb.

Korzystanie z banku

Jeśli potrzebujesz dokonać przelewu na Ukrainę, jedną z opcji jest skorzystanie z banku. Poza tym, że jest to szybki i łatwy sposób na przekazanie pieniędzy, banki mogą również pomóc Ci uniknąć opłat za przewalutowanie. Jednak korzystanie z banku będzie wymagało trochę cierpliwości i wdrożenia technicznego.

Po pierwsze, będziesz musiał wprowadzić dane odbiorcy. Będzie to obejmować ich numer konta bankowego, nazwę i adres. W niektórych przypadkach będziesz musiał podać inne szczegóły, takie jak numer telefonu komórkowego i adres. Niektórzy dostawcy wymagają, abyś przesłał również dokumenty.

Wysyłając duże sumy pieniędzy na Ukrainę, ważne jest, aby wybrać dostawcę, który stosuje średni rynkowy kurs wymiany. Choć może się to wydawać drobnym szczegółem, może się on szybko sumować. Co więcej, przy wysyłaniu dużej sumy pieniędzy, niewielka marża procentowa może zwiększyć całkowity koszt. Ważne jest również, aby pamiętać, że kursy walut są niestabilne i różnią się znacznie na całym świecie, więc należy zawsze mieć je na oku.

Przelew na Ukrainę możesz wykonać również za pomocą PayPal. Serwis oferuje darmowe usługi dla klientów prywatnych i biznesowych. Aplikacja jest dostępna do pobrania. Ponadto, aby korzystać z Paysera, nie musisz płacić żadnych opłat premium ani miesięcznych opłat za konto. Po zarejestrowaniu się, możesz wysłać pieniądze na swoje konto Paysera. Firma dostarczy Ci numer IBAN, który można wykorzystać do wykonywania regularnych przelewów bankowych w euro. Ponadto, możliwe jest również wykonywanie przelewów międzynarodowych w innych walutach.

Korzystanie z banku w celu dokonania płatności na Ukrainę to kolejna opcja. W niektórych regionach RIA zakazał opłat za przelewy z Izraela na Ukrainę, co jest dobrą wiadomością dla Ukraińców. Obecnie opłaty zostały obniżone do 1,5% do 31 maja włącznie.

Przekazy pieniężne są istotną częścią ukraińskiej gospodarki. W przeszłości pieniądze z zagranicy pomagały krajowi przezwyciężyć wiele problemów. Po inwazji rosyjskiej w 2022 roku, kraj otrzymał duży napływ zagranicznych darowizn i pomocy. Miał również znaczną diasporę, która wysyłała pieniądze do domu.

Korzystanie z Paysera

Jeśli mieszkasz na Ukrainie lub masz tam krewnych lub przyjaciół, możesz skorzystać z Paysera, aby wykonać przelew w kilka minut. Narodowy Bank Ukrainy niedawno włączył Paysera do rejestru systemów płatniczych, ułatwiając Ci transfer środków z zagranicy. Nowe przepisy pozwalają również Paysera na partnerstwo z lokalnymi bankami, umożliwiając przetwarzanie transakcji w wielu walutach. Już teraz Paysera ma umowę z Globus Bankiem i prowadzi rozmowy w sprawie otwarcia kont w kilku największych ukraińskich bankach.

Aby dokonać płatności, należy znać nazwisko odbiorcy, adres uliczny i bank. Następnie należy wpisać ich numer konta IBAN. Ten numer to 24-cyfrowy kod, który znajduje się na koncie. W niektórych przypadkach może być konieczne wypełnienie powodu wykonania przelewu. W takim przypadku należy wybrać odpowiednią dla siebie opcję.

Po założeniu konta w Paysera, można przelać pieniądze na konto dowolnego użytkownika Paysera. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Jeśli masz konto w innym serwisie płatniczym, możesz pominąć krok 4. Możesz użyć swojego istniejącego banku, aby wysłać pieniądze na konto odbiorcy w Paysera. Będziesz potrzebował imię, nazwisko, datę urodzenia odbiorcy i paszport wewnętrzny lub międzynarodowy. Będziesz również potrzebował kodu odbioru gotówki odbiorcy.

Jednak jeśli Twój przelew jest wykonywany na konto biznesowe w Rosji, Paysera nie wykona przelewu. Niemniej jednak, sprawdzi konto i zwróci Ci pieniądze w poniedziałek. Wymiana waluty na rosyjskie ruble nie będzie dostępna, a Paysera nie będzie otwierać nowych kont biznesowych dla rosyjskich firm.

Korzystając z serwisu płatniczego do transferu pieniędzy na Ukrainę, należy sprawdzić kursy walut i politykę bankową swojej instytucji finansowej. Paysera jest największą firmą technologii finansowej w krajach bałtyckich. Ma ponad 60 000 klientów na Ukrainie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *