Wszystko o zakupach w Chinach za dolary

Wszystko o zakupach w Chinach za dolary

Płacenie w dolarach jest doskonałym sposobem na wspieranie lokalnej gospodarki, a także pomaga miejscowym. Oto kilka innych wskazówek: Unikaj żebrzących dzieci, unikaj kupowania produktów z gatunków zagrożonych wyginięciem i korzystaj ze sklepów convenience dla swoich potrzeb zakupowych. Stosując się do tych wskazówek, możesz cieszyć się zakupami w Chinach bez obaw o wydanie fortuny!

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z medifinanse.pl

Płacenie w dolarach pomaga mieszkańcom

Płacenie w dolarach to bardzo prosty sposób, aby pomóc mieszkańcom podczas zakupów w Chinach. Wielu miejscowych woli, abyś płacił w dolarach niż w juanach. Musisz jednak pamiętać, że dolar niekoniecznie jest wart więcej niż juan. Możesz być kuszony, aby zaoferować 10 dolarów, gdy kupujesz bransoletkę. Musisz jednak pamiętać, że miejscowi zarabiają tylko niewielkie kwoty.

Unikanie żebrzących dzieci

Bądź świadomy swojego otoczenia i unikaj interakcji z żebrzącymi dziećmi. Dzieci te często pracują w parach i mogą mieć brudne ubrania oraz katar. Niektóre noszą mundurki szkolne i mają przy sobie karteczki od rodziców. Podczas gdy niektóre z nich mają po prostu pecha, inne mogły stać się ofiarami handlu dziećmi.

Chociaż dawanie jedzenia tym dzieciom może wydawać się miłe, może to wpędzić Cię w kłopoty. Nie tylko umożliwisz im kontynuowanie żebrania, ale także pozwolisz im żyć w zależności. Możesz również skończyć z uszkodzeniem ich zębów, dając im coś.

Pekin zobowiązał się do zakazania żebrania dzieci do przyszłego roku. Jednak większość Chińczyków nie ma pojęcia, jak postępować z żebrakami. Pewien francuski pisarz, Charles Baudelaire, podszedł do problemu w wyjątkowy sposób. Pewnego razu spoliczkował starego żebraka uderzeniem.

Unikanie produktów z zagrożonych gatunków zwierząt

Jeśli planujesz wizytę w Chinach, będziesz chciał się upewnić, że nie kupujesz produktów wykonanych z zagrożonych gatunków. Zwierzęta te są chronione na mocy umowy CITES, która reguluje handel międzynarodowy. Jednak nadal możesz kupić pamiątki wykonane z tych zwierząt. Niektóre z produktów, które możesz kupić to ubrania, biżuteria, instrumenty muzyczne, leki ziołowe, kremy kosmetyczne, a nawet produkty spożywcze.

Kupowanie przedmiotów ze sklepów convenience

Branża sklepów convenience w Chinach przeszła szereg zmian w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Choć szybko zareagowała na epidemię koronawirusa, nadal stoi przed nią kilka wyzwań. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić artykuły, czy zainwestować w firmę, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby w pełni wykorzystać swoje przedsięwzięcie biznesowe.

Po pierwsze, poznaj różne rodzaje sklepów convenience. Niektóre sklepy są bardziej dochodowe niż inne. Na przykład, sklepy ogólnospożywcze często mają wyższe marże niż zwykłe sklepy spożywcze. Zazwyczaj sprzedają one również artykuły o dużym popycie, takie jak słodycze, co przynosi większe marże.

Kupując w sklepach ogólnospożywczych w Chinach, należy pamiętać o kupowaniu lokalnych marek. Największe marki w Chinach to sieci krajowe. Marki te zazwyczaj prezentują cechy charakterystyczne dla swojego regionu. Na przykład Hi-24 z siedzibą w Pekinie koncentruje się na gorącym jedzeniu, aby zaspokoić apetyty mieszkańców Pekinu. Z kolei państwowa firma Alldays sprzedaje papierosy. Jednak sprzedaż papierosów przez zagraniczne firmy w Chinach jest nielegalna.

Kolejną ważną wskazówką jest zrozumienie modelu biznesowego sprzedawcy. Kupując przedmioty ze sklepów convenience, należy skupić się na ich docelowej demografii i znaleźć tych sprzedawców, którzy pasują do tego opisu. To może zaoszczędzić pieniądze i dać Ci więcej opcji, jeśli chodzi o inwentarz. Ważne jest, aby pamiętać, że może trzeba negocjować z dostawcami przed sfinalizowaniem umowy. Większość sprzedawców będzie wymagać zaliczki za swoje produkty i usługi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *