Które kryptowaluty są najpopularniejsze?

Które kryptowaluty są najpopularniejsze?

Istnieje wiele różnych kryptowalut, od Bitcoina po Dogecoin. Niektóre są bardziej popularne niż inne. Jeśli szukasz zakupu kryptowaluty, możesz zastanawiać się, jaka jest najlepsza do kupienia. Zebraliśmy listę 20 najlepszych kryptowalut według kapitałów rynkowych, które obejmują zarówno sieci, jak i aktywa.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z niebojsiepieniedzy.pl

Litecoin

Litecoin to deflacyjna waluta cyfrowa, która stanowi magazyn wartości i środek wymiany. Jest szeroko stosowany przez handlowców na całym świecie i w ostatnich latach odnotował stały wzrost cen. Jest również szeroko dostępny na giełdach kryptowalutowych i większość procesorów płatności go obsługuje.

Możesz zainwestować w Litecoin za pomocą giełdy kryptowalut, bankomatu Bitcoin lub biura handlowego. Należy jednak pamiętać, że rynki kryptowalut są bardzo zmienne. Dlatego należy unikać inwestowania zbyt dużej ilości pieniędzy w pojedynczą transakcję. Rynek kontraktów na różnice jest dostępny dla Litecoin i jest dobrym sposobem na uniknięcie szybkiej utraty pieniędzy.

Podczas gdy ostatnie sentymenty kryptowalutowe były ponure, Litecoin jest doskonałym wyborem dla inwestorów. Jego unikalna technologia i przystępne opcje transferu sprawiają, że jest to świetny dodatek do każdego portfela. Należy jednak pamiętać, że Litecoin powinien pozostać niewielkim procentem Twojego ogólnego portfela inwestycyjnego.

Jako jedna z pierwszych alternatywnych kryptowalut, Litecoin ma ograniczoną podaż i spotkał się z krytyką ze strony krytyków kryptowalut. Jednak skończona podaż Litecoina ogranicza jego inflację. Doprowadziło to do tego, że jest on sprzedawany jako srebro do złota Bitcoina. Ponadto, blockchain Litecoina jest uważany za bezpieczny przed atakami w 51%.

Inwestując w Litecoin, pamiętaj, aby przeprowadzić badania. Nie tylko będziesz chciał zrozumieć, jak działa rynek, ale także będziesz chciał zrozumieć, jak duże jest ryzyko. Podczas gdy inwestowanie w Litecoin nie jest złym pomysłem, może nieść ze sobą wysoki stosunek ryzyka do zysku. Zawsze inwestuj z pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Litecoin powstał poprzez hard-fork Bitcoina w październiku 2011 roku. Założyciel Charlie Lee zmienił bazę kodową Bitcoina, aby uczynić ją bardziej wydajną. Zmienił również rozmiar bloku z jednego KB do 256 KB, zmniejszając czas potrzebny na przetwarzanie transakcji. Kod został skopiowany z Bitcoina, ale Litecoin ma czterokrotnie większą maksymalną podaż niż Bitcoin.

Dogecoin

To, czy Dogecoin jest godną inwestycją, zależy od tego, ile wygodnie jest Ci ryzykować. Jak każdy produkt inwestycyjny, Dogecoin wymaga zaryzykowania swoich środków, aby osiągnąć zysk. Aby pomóc Ci wybrać odpowiednie aktywo cyfrowe, dowiedz się więcej o cechach i funkcjach tej waluty.

Dogecoin jest oparty na technologii blockchain, rozproszonej księdze, która działa bez centralnego organu. Opiera się na mocy obliczeniowej członków, aby utrzymać publiczny zapis transakcji. Użytkownicy dodają transakcje do łańcucha poprzez rozwiązywanie skomplikowanych zagadek komputerowych, a w nagrodę otrzymują niewielką ilość Dogecoin. Proces ten jest niezwykle konkurencyjny, a sprzęt górniczy jest drogi.

Twórcy Dogecoin początkowo zaprojektowali monetę ze stałym limitem 100 miliardów DOGE. Jednak usunęli ten limit kilka miesięcy po wprowadzeniu monety na rynek. Doprowadziło to do inflacji w podaży monety, z średnio 5 miliardami DOGE tworzonymi każdego roku. Ta kryptowaluta została stworzona przez inżynierów oprogramowania Jackson Palmer i Billy Markus, którzy wcześniej pracowali w Adobe i IBM.

Kupując Dogecoin, upewnij się, że wybierasz zaufaną giełdę. Wielu brokerów pobiera wysokie opłaty za płatności kartą debetową, ale inne giełdy w ogóle nie pobierają opłat. Na przykład Binance pobiera opłatę w wysokości 4,5%, jeśli używasz karty debetowej do zakupu Dogecoin. eToro, z drugiej strony, nie pobiera opłaty, jeśli płacisz kartą kredytową lub debetową.

Oprócz tego, że jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut, Dogecoin jest również szeroko stosowany do napiwków na popularnych stronach internetowych, takich jak Reddit. Dodatkowo Doge jest akceptowany przez około tuzin sprzedawców i może być używany do zakupu żywności, artykułów gospodarstwa domowego i domen internetowych. Pierwotnym celem Dogecoin było przełamanie stygmatu, że kryptowaluty nie są przeznaczone do użytku w świecie rzeczywistym. Został celowo stworzony, aby mieć niską wartość, aby zniechęcić inwestorów, a algorytm wydobywczy zapewnia, że Doge utrzymuje swoją wartość na stale niskim poziomie.

Dash

Dash to zdecentralizowana kryptowaluta, która wykorzystuje algorytm Proof of Stake (PoS). Ideą Proof of Stake jest zastąpienie energochłonnych górników kryptowalutowych walidatorami, którzy weryfikują transakcje na podstawie posiadanych tokenów. Ten proces jest szybki, bezpieczny i pozwala na szybsze transakcje.

Założycielami Dash są Evan Duffield i Kyle Hagan, obaj programiści. Pierwotnie stworzyli monetę jako XCoin, ale wkrótce zmienili jej nazwę na Darkcoin, a następnie zmienili nazwę na Dash w 2015 roku. Nazwa DASH odzwierciedla cyfrową gotówkę, którą ucieleśnia Dash. Chociaż Duffield założył Dash jako hobby, projekt szybko zyskał popularność, a dziś Dash jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut.

Model zarządzania projektem jest zdecentralizowany i samofinansujący się. Większość nagród blokowych jest dzielona między górników i masternody, a reszta trafia do skarbca. Skarbnica wydaje 10% nagród blokowych na projekty rozwojowe. Dzięki temu Dash może rozwijać się szybciej niż inne blockchainy.

Jeśli chciałbyś kupić Dash, możesz to zrobić na większości głównych giełd kryptowalutowych. Można nim handlować w stosunku do walut fiat, innych kryptowalut i stablecoinów. Ponadto można nim handlować na rynkach spot i pochodnych. Kupowanie i sprzedawanie Dash na rynku jest proste. CoinMarketCap ma łatwy w użyciu przewodnik po kupowaniu i sprzedawaniu kryptowalut.

Dash ma potencjał, aby zakłócić branżę płatności. Tylko w ciągu 2017 roku wzrósł już o 8000%. Jego cena przebiła $109 za monetę podczas dzikiej jazdy na rynku kryptowalut.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to kryptowaluta, która pochodzi z hard forka Bitcoina. W tym widelcu deweloperzy i górnicy zmienili zasady funkcjonowania blockchaina Bitcoin, aby ułatwić przetwarzanie większej liczby transakcji. Niektóre węzły głosowały przeciwko zmianie, co doprowadziło do twardego widelca, który stworzył dwie wspólne ścieżki dla blockchaina. Bitcoin Cash ma większą szybkość przetwarzania i niższy koszt transakcji niż Bitcoin. Dzięki temu stała się jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Można ją kupić na większości podstawowych giełd.

Bitcoin Cash wykorzystuje system konsensusu proof-of-work do weryfikacji transakcji. Aby to zrobić, górnicy muszą najpierw udowodnić swoją moc obliczeniową, rozwiązując złożone równania matematyczne. Gdy blok zostanie zatwierdzony przez górnika, jest on dodawany do łańcucha bloków i przypisywany górnikowi. Za każdy ważny blok górnik otrzymuje nagrodę w postaci monet BCH. W miarę zmniejszania się podaży waluty, nagroda ta w końcu zniknie.

Bitcoin Cash jest podobny do Bitcoina pod względem algorytmu i oprogramowania. Oba projekty wykorzystują ramy konsensusu Proof-of-Work i węzły do weryfikacji transakcji. Ze względu na te podobieństwa, Bitcoin Cash może być dobrym narzędziem zabezpieczającym dla handlowców. Może pomóc zrównoważyć ryzyko związane z handlem w kryptowalucie, która jest przewartościowana.

Bitcoin Cash jest jedną z najpopularniejszych obecnie kryptowalut. Główną różnicą między Bitcoin Cash jest ich filozofia projektowania. Podczas gdy Bitcoin ma twardy limit 21 milionów aktywów, Bitcoin Cash może wzrosnąć do ponad 9000 transakcji na sekundę i zmieścić 16,4 miliona transakcji w jednym bloku na początku 2021 roku.

Ethereum

Ethereum to zdecentralizowana sieć blockchain, która obsługuje inteligentne kontrakty i handel kryptowalutami bez udziału strony trzeciej. Ma agresywne tempo wzrostu i jest ulubionym wśród deweloperów i programistów. Obsługuje niefunkcjonalne tokeny, a opłaty transakcyjne są tak niskie, jak 0,35 USD. Użytkownicy mogą używać Ethereum do kupowania i sprzedawania kryptowalut, grania w gry i interakcji z sieciami społecznościowymi.

Chociaż Ethereum ma wysoki poziom adopcji, nadal istnieją pewne przeszkody do pokonania. Po pierwsze, skalowalność Ethereum jest nadal problemem. Wielu wyraziło obawy dotyczące jego braku bezpieczeństwa. Niedawno anonimowy haker ukradł Ether o wartości 50 milionów dolarów. Hack wzbudził pytania o bezpieczeństwo Ethereum i doprowadził do podziału między Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC). Ethereum doświadczyło również dramatycznych wahań cen. W pewnym momencie jego cena wzrosła o ponad 13 000% w ciągu jednego roku.

Drugim poważnym wyzwaniem dla skalowalności jest brak płynności. Według stanu na listopad 2017 roku na liście CoinDesk 20 handlowano eterem (ETH) o wartości ponad 363 miliardów dolarów. Lista ta jest aktualizowana codziennie i obejmuje wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty i sieci. Lista jest oparta na wolumenie dolara i danych z zewnętrznych giełd kryptowalutowych.

Po bloku genesis Ethereum, jego mechanizm konsensusu zmienił się z proof-of-work na proof-of-stake, który jest bardziej bezpieczną formą kryptografii. Platforma Ethereum została opracowana w kilku prototypach, które są znane jako sieci proof-of-concept. Ostatni prototyp nosił nazwę sieci olimpijskiej. Oferowała ona użytkownikom 25 000 ETH za stress-testowanie blockchaina Ethereum. Po sukcesie sieci Olympic, została wydana sieć Frontier. Jej blok genesis składał się z 8 893 transakcji i pięciu ETH.

Ethereum to zdecentralizowana kryptowaluta, która pozwala na więcej niż tylko transfery pieniężne. Sieć wykorzystuje inteligentne kontrakty do zasilania wielu zdecentralizowanych aplikacji. Według Bloomberga, Ethereum jest “najgorętszą platformą” i została wsparta przez firmy takie jak IBM, JPMorgan Chase, Microsoft i Intel. Ethereum zostało założone przez Vitalika Buterina, 17-letniego programistę, który współtworzył magazyn Bitcoin. Przewidział on platformę, która wykraczałaby poza Bitcoina. W 2013 roku wydał białą księgę opisującą koncepcję Ethereum. Ethereum to zdecentralizowana platforma aplikacyjna, która pozwala użytkownikom na wzajemną interakcję w bezpieczny sposób.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *