Jak działają pożyczki pozabankowe online i kiedy warto je rozważyć?

Jak działają pożyczki pozabankowe online i kiedy warto je rozważyć?

Pożyczki powszechnie kojarzone są z bankami, jednak w praktyce mogą ich też udzielać inne instytucje, na przykład wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Różne są zarówno warunki kredytowania, jak i wymagania stawiane potencjalnym pożyczkobiorcom. Jak dokładnie działają pożyczki pozabankowe online i kiedy warto rozważyć ich zaciągnięcie?

Jak otrzymać pożyczkę?

Pożyczki pozabankowe online, jak sama nazwa wskazuje, udzielane są przez internet. Wystarczy tylko wypełnić wniosek o przyznanie pożyczki, który dostępny jest na stronach internetowych firm pożyczkowych. We wniosku należy podać dane osobowe, a w wielu przypadkach także zadeklarować, że posiada się stałe źródło dochodu. Niemniej jednak firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów przedstawiania żadnych, dodatkowych zaświadczeń (mowa tu na przykład o potwierdzeniu źródła dochodu). Za pomocą podanych w formularzu danych osobowych, pracownik firmy pożyczkowej sprawdza zdolność kredytową klienta, w szczególności w kontekście niefigurowania w bazach dłużników. Osoba, która wnioskuje o pożyczkę, musi dodatkowo:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać konto w polskim banku,
  • posiadać zarejestrowany u polskiego operatora numer telefonu.

Co najważniejsze, są to pożyczki bez zaświadczeń, zatem wymagane jest tylko i wyłącznie złożenie wniosku, a cała analiza zdolności odbywa się na podstawie deklaratywnych danych.

Bezpieczeństwo pożyczek pozabankowych online

Pożyczkę pozabankową można otrzymać nie wychodząc z domu, co dla jednych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, u innych zaś budzi wątpliwości w kontekście bezpieczeństwa danych. Firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby nie doszło do wycieku danych osobowych ani wyłudzenia pożyczki. Wdrożyły więc procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej, a następnie przelaniu na konto firmy symbolicznej kwoty 1 zł. Czasami firmy pożyczkowe posługują się specjalną aplikacją, za pomocą której należy wykonać przelew. Należy zwrócić uwagę, czy strona internetowa, na której znajduje się wniosek o pożyczkę, jest odpowiednio zabezpieczona. 

Kiedy warto wziąć pożyczkę pozabankową online?

Dotychczas osoby, które potrzebowały pieniędzy na bieżące wydatki bądź na cele inwestycyjne, udawały się do banku. Niemniej jednak procedura zarówno wnioskowania, jak i przyznawania pożyczki bankowej jest bardzo skomplikowana i długotrwała. Pożyczka bankowa z pewnością nie odpowiada na potrzeby tych, którzy potrzebują w krótkim czasie pozyskać gotówkę. Trudności z jej otrzymaniem mają osoby, które nie cechują się wysoką zdolnością kredytową. Tymczasem pożyczkę pozabankową można otrzymać nawet w kilka chwil. Co więcej, procedura wnioskowania jest bardzo prosta i wygodna, gdyż nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby złożyć odpowiedni formularz. O pożyczkę pozabankową online mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają innych, niespłaconych zobowiązań finansowych, lecz jednocześnie nie spełniają wymogów dotyczących zdolności kredytowej, które stawiają przed klientami banki. Wreszcie pieniądze z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel, a nawet na kilka celów, zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Warto także sprawdzić pożyczki pozabankowe udzielane na specjalnej karcie kredytowej. To innowacyjny produkt, który pozwala mieć pieniądze zawsze na wyciągnięcie portfela: https://netcredit.pl/blog/pozabankowa-karta-kredytowa-czym-jest-na-czym-polega/Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *